Menu Zamknij

Wpływ odchudzania na libido – czy otyłość powoduje zaburzenia erekcji?

odchudzanie a libido

Zmagania z nadwagą wiążą się z wieloma wyrzeczeniami. Twoja partnerka również może paść ich ofiarą. Odchudzanie jest procesem, który zwykle wywiera ogromny wpływ na nasz organizm. Warto byś miał to na uwadze szczególnie wówczas, gdy zależy Ci na większej zmianie. Inaczej zabierzesz się do zgubienia 5 kg, a inaczej do 20kg. Chcesz schudnąć, ale słyszałeś, że może spaść Twoje libido i chciałbyś tego uniknąć? Dlaczego walka o lepszą sylwetkę oraz zdrowie może mieć wpływ na Twój popęd i co zrobić, aby zminimalizować to ryzyko?

Dlaczego mężczyźni też muszą się odchudzać?

Zgrabna, szczupła figura, to marzenie prawie każdej kobiety. Choć zmianie ulegają kanony piękna pań, one zawsze dążą do tego, by się w nich mieścić. A co z mężczyznami? Niektórzy jak wyszli z jaskiń, zarośnięci, zapoceni, tak ich akceptowalny wygląd nie zmienił się wcale. Na szczęście coraz większą uwagę przykładamy do dbania o siebie, bo zdrowy wygląd to nie tylko większe powodzenie wśród kobiet, ale również zdrowe ciało i umysł. Dużo pracujemy, coraz więcej czasu poświęcamy rodzinie, zajmujemy się dziećmi, ale wciąż nie lubimy chodzić po lekarzach. W efekcie mamy problemy z sercem, wysoki cholesterol, nadciśnienie, choroby krążeniowe i odkrywamy to później niż kobiety.

Może to mieć przełożenie na fakt, że według statystyk żyjemy krócej niż kobiety. Nadwaga, brak ruchu i nieodpowiednia dieta odgrywają tu wielką rolę. Dlatego coraz częściej zwraca się uwagę na to, by również mężczyźni dbali o swoją sylwetkę, zdrowiej się odżywiali, uprawiali sport, gubili brzuszki, o których istnieje wiele zabawnych powiedzonek, a które wbrew pozorom nie powinny być tematem żartów, tylko sygnałem, że trzeba się za siebie wziąć.

Libido a odchudzanie

Ludzki organizm jest tak sprytnie zaprojektowany, że w sytuacji gdy nie dostarczamy mu właściwej dawki energii sam próbuje ją oszczędzać, między innymi ograniczając procesy fizjologiczne, które nie są w danym momencie priorytetowe. Dodatkowo organizm, który odczuwa braki energetyczne, nie jest skłonny do prokreacji, bowiem mógłby mieć problem z zapewnieniem potomstwu pożywienia, a jednocześnie musiałby dzielić z nim swoje skromne zasoby. Sytuacja ta wpływa na poziom hormonów. Przy niedoborach energetycznych spada testosteron odpowiedzialny za poziom aktywności seksualnej.

Pamiętajmy jednak, że nadwaga i otyłość mogą powodować problemy z układem krążeniowym. Jego sprawność natomiast jest niezbędna do utrzymania prawidłowych funkcji seksualnych. Do tego dochodzi samoakceptacja, poczucie własnej wartości i atrakcyjności, które również spadając, ciągną za sobą libido. Dlatego właśnie nie wolno rezygnować z walki o lepszą sylwetkę.

Utrata wagi bez utraty libido

Przede wszystkim nie zaleca się stosowania głodówek, ani doprowadzania organizmu do deficytów kalorycznych celem uzyskania szybkich, spektakularnych efektów. Jest to najlepszy sposób do zarzucenia diety, bo spowoduje ona złe samopoczucie, brak popędu i energii.

Istotną kwestią jest również co spożywasz, czy w Twojej diecie znajdują się wszystkie niezbędne mikro i makroelementy? Szczególną rolę w przypadku funkcji seksualnych odgrywa witamina D, cynk, magnez, zioła a także nasycone kwasy tłuszczowe. Wbrew pozorom zatem nie decyduj się na diety niskotłuszczowe, wybieraj jednak tłuszcze zdrowe, ryby morskie, orzechy, owoce morza, jaja, migdały, białe mięso, pestki dyni, olej kokosowy.

Spadek libido podczas odchudzania jest naturalną reakcją organizmu. Wynika z pewnych niedoborów pojawiających się w diecie, a także z deficytów energetycznych. Zrzucaj więc kilogramy z głową, cierpliwością, a by nie zwariować, zrób sobie czasem przerwę od wyrzeczeń.

Źródło: https://zasmakujzdrowia.pl/

Opublikowany wArtykuły i porady

To może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *