Menu Zamknij

L-arginina na potencję. W jaki sposób pomaga na zaburzenia erekcji?

l-arginina

Problemy z potencją dotykają coraz większego grona osób. Powodów jest wiele: nieodpowiednia dieta, złe nawyki żywieniowe, ciągły stres, niewystarczający odpoczynek, czy wreszcie siedzący tryb życia. Co więcej, wraz z wiekiem przypadłość ta się nasila. Jak zapobiegać takiemu stanowi rzeczy? Sposobów jest kilka. Z pewnością warto zasięgnąć opinii seksuologa. Warto także zainteresować się niektórymi z suplementów dostępnych bez recepty. Jednym z nich jest l-arginina – aminokwas, którego niedobór może wpływać na popęd seksualny.

L-arginina – czym jest?

Zanim odpowiem na na to, w jaki sposób wpływa l-arginina na potencję, wyjaśnijmy czym ona jest. Wspomniałem już o tym, że to jeden z aminokwasów. Dodajmy, iż zalicza się go zarówno do endogennych, jak i egzogennych. To pierwsze oznacza, że człowiek jest w stanie syntezować go w swoim organizmie. Problem w tym, że wraz z wiekiem (w szczególności po przekroczeniu czterdziestki) proces jej wytwarzania słabnie – i tu endogenność jest wspomagana egzogennie, przez przyjmowanie wraz z pożywieniem.

Dobrymi źródłami argininy są między innymi orzechy, pestki dyni, sezam, len, ziarna słonecznika, groch, soczewica i mak. Jeśli jednak źródła te okażą się niewystarczające (a nie zawsze jest się w stanie dobrze pilnować swojej diety, zwłaszcza w przypadku osób zapracowanych), warto sięgnąć po suplementy, w których skład wchodzi omawiana l-arginina.

L-arginina na potencję

Na problemy z uzyskaniem wzwodu mogą wpływać różne czynniki, niejednokrotnie nakładające się na siebie. Wspomniany już zły tryb życia (brak ruchu, niezrównoważona, tłusta dieta), mogą wpływać na zmniejszenie wrażliwości na bodźce erogenne, a jednocześnie osłabienie ukrwienia. To ostatnie z kolei sprawia, że trudniej uzyskać erekcję, a po jej osiągnięciu trwa ona krócej.

Jak w tym kontekście wygląda wpływ, jaki ma L-arginina na potencję? W trakcie jej przemian wytwarzany jest tlenek azotu, który z kolei wpływa na rozluźnianie mięśniówki ścian naczyń krwionośnych. O pływie l-argininy na ciśnienie krwi warto przeczytać w udostępnionych wynikach badań. Kiedy ten proces działa sprawnie, ukrwienie jest lepsze. W obrębie całego organizmu, w mięśniach, płucach, mózgu, ale też w organach płciowych. Lepsze ukrwienie przekłada się na większą wrażliwość na bodźce dotykowe (w oczywisty sposób sprzyjające przecież doznaniom seksualnym), lecz również na większy wzwód. Tak więc w temacie „l-arginina a popęd seksualny” zależność jest wyraźna.

Tabletki na potencję z l-argininą

O tym, że l-arginina jest skutecznym aminokwasem w walce zaburzeniami erekcji, już wiesz. Jeżeli chcesz wybrać dobry suplement diety zawierający w składzie rzeczony aminokwas, warto sięgnąć po kultowe oraz cenione produkty. Z pewnością należy do nich Eron Plus – mój osobisty faworyt i ferrari wśród tabletek z l-argininą. Od kiedy sięgnąłem po ten środek, nie mam żadnych problemów z osiągnięciem pełnej erekcji. Co więcej, mój penis w trakcie podniecenia jest większy i grubszy. Nie tylko ja to dostrzegłem! Ponadto po zastosowaniu Eron Plus moje libido wyraźnie wzrosło, podobnie jak apetyt seksualny. Myślę, że Eron Plus jest innowacyjnym produktem na naszym rynku, ponieważ w zestawie znajdziemy aż dwie butelki produktu. Dotychczas nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem. I co ważne, Eron Plus to środek z gwarancją satysfakcji działającej na zasadzie „efekty albo zwrot pieniędzy”.

L-arginina to składnik, który obecny jest w większości “męskich tabletek”. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, zajrzyj koniecznie na blog Zdrowomaniaka, gdzie znajdziesz zestawienie ukazujące najlepsze tabletki na potencję: https://zdrowomaniak.pl/tabletki-na-potencje/

Na co jeszcze działa l-arginina?

Powyżej napisałem jak działa l-arginina na potencję i ogólne ukrwienie organizmu. Warto jednak pamiętać, że jej działanie jest szersze. Co ciekawe (i istotne w kontekście poprawienia nie tylko samej erekcji, ale również płodności), sprzyja ona zwiększeniu ilości plemników. Ponadto wspiera wytwarzanie hormonu wzrostu oraz przyrost tkanki mięśniowej. To ostatnie zresztą sprawia, że suplementami zawierającymi ten aminokwas interesuje się część osób trenujących sport.

Wśród problemów wynikających z niedoboru l-argininy można wymienić nie tylko problemy z erekcją, ale także gorszy stan skóry i włosów – choć oczywiście przyczyn takich objawów może być znacznie więcej.

Należy jednak podkreślić, że suplement należy dawkować zgodnie z zaleceniami. Jego nadmierna ilość może źle wpływać na regulację poziomu glukozy we krwi i zakwaszać żołądek. Z tego też powodu zawsze zapoznawaj się z zaleceniami co do sposobu przyjmowania suplementu.

Opublikowany wArtykuły i porady

To może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *