Menu Zamknij

Jak przedłużyć stosunek i sprawić, że seks stanie się lepszy?

W jaki sposób przedłużyć stosunek? Pomocne mogą być tabletki na opóźnianie wytrysku, zioła, psychoterapia, ale też zestawy ćwiczeń, które przedłużają stosunek. Najprzyjemniejszym z pośród nich jest oczywiście seks.

Tabletki na opóźnienie wytrysku

Priligy na przedwczesny wytrysk
Priligy – tabletki z dapoksetyną na opóźnienie wytrysku

W ostatnim czasie bardzo często z dużym powodzeniem stosowane są tabletki, które mają za zadanie opóźnić wytrysk, ale są tak naprawdę lekami na depresję. Odkryto bowiem, że bardzo korzystnie na wydłużenie stosunku seksualnego wpływają leki przeciwdepresyjne, które oddziałują na układ serotoninowy, czyli tak zwane selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny. Przedłużać stosunek seksualny można również metodami zakładającymi użycie środków farmaceutycznych. Ponadto stosuje się psychoterapię poznawczo-behawioralną. Każdy mężczyzna w swoim własnym domu, albo też w duecie z partnerką, może uzyskać również bardzo satysfakcjonujące opóźnianie wytrysku i znaczne przedłużenie stosunku.

Regularny seks a przedłużenie stosunku

Jak wydłużyć stosunek seksualny? Co zrobić, aby przedwczesny wytrysk nie zepsuł pożycia? Odpowiedź na takie pytanie nie jest wcale zaskakująca. W szczególności, gdy mężczyzna jest młody i niezbyt doświadczony, przyczyną wystąpienia przedwczesnego wytrysku może być niewłaściwa proporcja pomiędzy wysokim poziomem napięcia seksualnego, a możliwościami jego rozładowania. A więc najlepszym ćwiczeniem na opóźnienie wytrysku i wydłużenie stosunku seksualnego może być jak najczęściej uprawiany seks. Pozwoli to nie tylko na rozładowanie napięcia, ale również na oswojenie się z takim typem emocji, jak również nauczy reakcji własnego ciała na bodźce zmysłowe i dotykowe.

Masturbacja a opóźnienie wytrysku

Chociaż masturbacja ogólnie uważana jest za temat tabu, według seksuologów onanizm może stać się najbardziej skutecznym lekiem, który znacznie opóźni wytrysk. Jest tak przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze znacznie zmniejsza ona napięcie erotyczne, dlatego też wielu mężczyzn masturbuje się przed samym stosunkiem ze swoją partnerką, ażeby uniknąć wstydliwego i kłopotliwego falstartu. Po drugie, masturbacja to czynność, która niezbyt doświadczonym mężczyznom pozwala na poznanie reakcji własnego organizmu. Masturbując się można także wykonywać wiele ćwiczeń, które są zalecane właśnie w celu opóźnienia wytrysku. Zaliczyć tutaj można chociażby słynne ćwiczenia start-stop.

Ćwiczenia metodą start–stop

Ćwiczenia metodą start-stop, które zostały opracowane w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych, polegają na wielokrotnym doprowadzaniu się do stanu, który poprzedza orgazm, jak i wytrysk, a później na tłumieniu podniecenia. Opóźnienie wytrysku można w taki sposób ćwiczyć zupełnie samodzielnie, albo też ze swoją partnerką w czasie pieszczenia ręką, albo też w trakcie stosunku. Udoskonaleniem powyższych ćwiczeń start-stop może być metoda uciskowa – po przerwaniu stymulowania tuż przed samym wytryskiem, należy silnie ściskać penisa, układając kciuk na żołędzi. Pozostałe palce muszą oplatać członek w okolicy rowka, który łączy żołądź z napletkiem.

Ucisk krocza a przedłużenie stosunku

Zamiast uciskania końcówki penisa, można docisnąć również miejsce, które znajduje się bezpośrednio pomiędzy odbytem, a jądrami. Jest to technika, która pozwala na znaczne opóźnienie wytrysku, jak i przedłużenie stosunku. Technika ta wywodzi się z Chin i znana jest na kontynencie azjatyckim już od 5 tysięcy lat. Wspomniany wyżej punkt musi być uciskany za pomocą trzech palców, dlatego metoda ta nazywana jest czasami techniką trzech palców. Zadanie to należy do partnerki mężczyzny i powinno być wykonywane jeszcze przed tym, jak mężczyzna zacznie osiągać orgazm. Wbrew pozorom powoduje to pewne trudności techniczne, dlatego też wymaga dużej wprawy i doboru odpowiedniej pozycji w czasie stosunku seksualnego. Uciskanie krocza we właściwym momencie może spowodować znaczne opóźnienie wytrysku nawet o kilka minut.

Ćwiczenia APE na opóźnienie wytrysku

Kolejną metodą, którą zaleca się celem opóźnienia wytrysku i wydłużenia stosunku seksualnego są tak zwane ćwiczenia APE (skrót od angielskiego Anti Premature Ejaculation). Jest to bardzo wyrafinowana technika, która polega na masażu określonych partii ciała, a także jednoczesnym sterowaniu wyobrażeniami. Masowane miejsca nie znajdują się jednak w okolicy krocza. Jednym z takich miejsc jest mostek, w połowie drogi pomiędzy sutkami. Drugim zaś jest lewe udo. Masaż powinien być kontynuowany przez ok. 5 minut. Równocześnie należy sobie z wieloma szczegółami wyobrażać wymarzony stosunek seksualny, w taki sposób, że ma się nad nim całkowitą kontrolę. W szczytowych momentach swojej fantazji seksualnej można doprowadzić się do orgazmu, niemniej jednak w pełni kontrolując tenże moment. Dzięki temu sprawimy, że wytrysk stanie się naszym w pełni świadomym wyborem, a nie tak zwanym falstartem.

Mięśnie kegla u mężczyzn

Mięśnie kegla a stosunek – wbrew powszechnej opinii stwierdzenie to nie dotyczy tylko kondycji damskich mięśni kegla. Mięśnie kegla posiadają także mężczyźni. Są to tak zwane mięśnie łonowo-guziczne, które są częścią dźwigacza odbytu. Sięgają aż do gruczołu krokowego i samego odbytu. Oplatają również podstawę zewnętrznych narządów płciowych u mężczyzn. Znacznie wzmocnione mięśnie kegla pozwolą na znaczne przedłużenie stosunku seksualnego na dwa sposoby. Po pierwsze znacznie zwiększają kontrolę nad wystąpieniem wytrysku, a po drugie poprawiają samą erekcję. Ćwiczenia w obrębie mięśni kegla polegają na ich naprzemiennym luzowaniu (30 sekund) i napinaniu (10 sekund).

Prezerwatywy wydłużające stosunek

Inną skuteczną metodą na opóźnianie wytrysku stanowią prezerwatywy wydłużające stosunek. Już założenie i używanie zwykłej prezerwatywy znacznie zmniejsza skalę doznań mężczyzny. Tym samym dłuższy stosunek będzie możliwy po użyciu specjalistycznych prezerwatyw, które wykonane są z grubego lateksu, albo też z innego materiału. Używanie ich ma na celu opóźnianie wytrysku u mężczyzny.

Zioła na przedłużenie stosunku

Czy napar przygotowany z ziół może stać się skutecznym sposobem na przedłużenie stosunku ? Z dużym prawdopodobieństwem tak, dlatego też warto spróbować. Jeżeli chodzi o wspomaganie stosunku, a właściwie jego wydłużenie, to zioła są jednym z najbardziej naturalnych, a zarazem skutecznych sposobów. Niemniej jednak należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Powód jest bardzo prosty. Mężczyzna bowiem może mieć po prostu alergię na niektóre z ziół, a wtedy skutki leczenia mogą być zupełnie odwrotnie. Wiemy już, że to zupełnie naturalne środki na przedłużenie stosunku seksualnego, ale co tak naprawdę może pomóc? Wybór jest naprawdę duży, dlatego też opiszemy najczęściej wybierane.

Żeń-szeń

Wpływa pozytywnie na męskie libido, zwiększając tym samym chęć na seks. Najlepszym sposobem na jego podanie jest napar, albo herbata, chociaż nie brakuje jednak tabletek ziołowych, które zawierają zeń-szeń. Właściwe stosowanie może pomagać w rozwiązywaniu problemów z przedwczesnym wytryskiem, jak również skutecznie przedłużać czas stosunku seksualnego.

zioła na przedłużenie stosunku

Dziurawiec

Jest to jeden z bardzo dobrze znanych afrodyzjaków. Pozytywnie działa na męskie libido, a przede wszystkim potrafi łagodzić skutki stresu. Seksuolodzy również potwierdzają, że dziurawiec bardzo dobrze sprawdza się u mężczyzn, u których występują objawy przewlekłej depresji i przemęczenia. Niemniej jednak trzeba bardzo ostrożnie przyjmować tabletki, które zawierają dziurawiec w składzie, czy też napary. Przedawkowanie może być przyczyną większych problemów z przedwczesnym wytryskiem. Warto też skonsultować się z lekarzem, czy jest to właściwy wybór.

Pięciornik kurze ziele”

Poza pozytywnym wpływem na potencję już po czterech tygodniach stosowania naparu z pięciornika, można zobaczyć dużą poprawę życia seksualnego – w tym też znacznie mniej problemów z występowaniem przedwczesnego wytrysku.

Inne metody na opóźnienie wytrysku

Co jeszcze może nam pomóc w opóźnieniu wytrysku?
Mężczyźni bardzo często sięgają po maści, które stosowane są miejscowo. Zawierają one środki o działaniu znieczulającym – prylokainę i lidokainę. Środki te znacznie pomagają w opóźnieniu wytrysku, niemniej jednak ich dłuższe stosowanie nie jest wskazane. Poza tym, że przestaną spełniać swoje funkcje, mogą także wywoływać zdrętwienie penisa, a przedawkowanie może doprowadzić do całkowitej utraty erekcji. Preparat, który zostanie wprowadzony do pochwy partnerki zmniejszy jej doznania, a po dłuższym czasie doprowadzi do poważnych zaburzeń orgazmu.

Opublikowany wArtykuły i porady

To może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *