Menu Zamknij

Domowe sposoby na potencję. Przywróć swą dawną sprawność seksualną!

domowe sposoby na potencję

Problemy z obciążeniem psychicznym, jakim jest codzienna praca, nadmiar obowiązków, zbyt mała ilość snu i czasu, potrzebnego na regenerację organizmu, są często powodem zaburzeń, które przejawiają się w dysfunkcjach działania wielu układów organizmu człowieka. Sygnałami nieprawidłowości, jakie zachodzą we wnętrzu organizmu, są trudności z utrzymaniem sprawności fizycznej, bóle mięśni i stawów oraz nieprawidłowa wydolność tlenowa. Przyczyn spadku formy ludzkiego organizmu może być wiele. Przede wszystkim należy wymienić wspomniany wcześniej stres, pośpiech i brak czasu na wypoczynek, ale nie należy zapominać o niezdrowej diecie, nałogach, szkodliwych dla ogólnej kondycji organizmu oraz chorobach i urazach, jakie dotykają nas na co dzień. Nieprawidłowości, z jakimi ma styczność nasz organizm, są przyczyną wielu schorzeń i dysfunkcji, które utrudniają funkcjonowanie. Jedną z nich są zaburzenia potencji u mężczyzn. Przyczyn zaburzeń osiągnięcia erekcji może być wiele, wśród nich warto wyeksponować te najczęstsze i najbardziej powszechne:

  • choroby układu płciowego i moczowego,
  • schorzenia, związane z nieprawidłowym działaniem układu krwionośnego,
  • zła dieta, bogata w tłuszcze zwierzęce i cukier,
  • brak aktywności fizycznej,
  • zmiany, zachodzące w organizmie po pięćdziesiątym roku życia, związane z osłabieniem funkcji seksualnych
  • stres i zmęczenie.

Problemy z potencją nie oznaczają, że mężczyzna jest skazany na trwałe ograniczenie życia seksualnego, a każda próba zbliżenia wiązać się powinna ze stresującą myślą: Czy tym razem się uda? Aby zlikwidować większość objawów, spowodowanych zaburzeniami sfery psychicznej i fizycznej, warto skorzystać z naturalnych metod, które znacznie usprawniają funkcjonowanie organizmu. W przypadku, gdy zaburzenia spowodowane są czynnikami chorobowymi lub wiekiem, konieczne będzie leczenie farmakologiczne.

To, co jemy wpływa na działanie naszych układów

U 57% mężczyzn powyżej pięćdziesiątego roku życia, zaobserwować można zmiany miażdżycowe w obrębie naczyń układu płciowego. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim dietą. Odkładający się, gromadzony w nadmiernych ilościach tłuszcz, pochodzenia zwierzęcego, zalega w przestrzeniach naczyń krwionośnych, powodując odkładanie się jego warstwy na wewnętrznych ściankach naczyń. Uniemożliwia on w miarę upływu czasu swobodny przepływ krwi, prowadząc do coraz mniejszej przepustowości. To samo zjawisko dzieje się w obrębie prącia. Aby usprawnić swobodny dopływ krwi, należy unikać wysokonasyconych tłuszczów zwierzęcych, prostych węglowodanów, a domową dietę wzbogacić w produkty, zawierające witaminy, minerały, takie jak cynk, selen, witamina B6, witamina E. Jeśli tłuszcze, to zdrowe. Co jeść, aby dostarczyć organizmowi składników, usprawniających męskie libido? Wśród owoców prym wiedzie awokado, ananas i banany. Nie należy zapominać o rybach, cenne kwasy omega 3 zawiera pyszny łosoś, który nie tylko dostarcza składników, poprawiających męską potencję, stanowi doskonałą propozycję dania głównego na kolację we dwoje. Warzywa pozytywnie wpływają na kondycję całego organizmu, dostarczając mu składników odżywczych. Aby poprawić libido, nie należy rezygnować ze spożycia korzenia pietruszki i selera, natki pietruszki, selera, lubczyku.

jedzenie na potencję

Naturalne afrodyzjaki doskonale przyczyniają się do poprawy męskiej sprawności seksualnej, a dostępne są w każdym ogródku. Ostrygi bogate w selen, który przyczynia się do produkcji testosteronu, również pozytywnie wpłyną na męską formę. Unikajmy białego pieczywa, zastępując go pełnoziarnistym, to samo dotyczy ryżu. Ryż biały warto zastąpić brązowym, pamiętając o częstym spożyciu kasz, naturalnych płatków zbożowych oraz sezamu. Cenne składniki odżywcze, występujące w sezamie, doskonale wpływają na potencję. Bogatym źródłem l-argininy, która jest niezbędna do wytworzenia dobrej jakości nasienia, jest popcorn niesolony. Przyprawianie potraw ma spore znaczenie dla męskiej potencji. Użycie papryczek chilli oraz imbiru powoduje zwiększenie ukrwienia, co wpływa znacznie na możliwość osiągnięcia erekcji.

Przyprawy i zioła o działaniu, usprawniającym potencję

Leczniczą i terapeutyczną moc ziół i przypraw znam już od wielu wieków. Aby móc skorzystać z ich wyjątkowych, naturalnych właściwości, warto stosować je regularnie, jednak nie w nadmiarze. Osobom, które na co dzień nie odżywiają się zdrowo, regularnie, a aktywność fizyczną ograniczają do sięgnięcia po pilot telewizora, nie pomoże zbawienna moc ziół. Aby uzyskać pożądany efekt, należy pracować nad poprawą kondycji całego organizmu, posiłkując się ziołami na potencję oraz przyprawami. Znakomite efekty przynoszą przyprawy, których działanie zostało potwierdzone w mocy naturalnych afrodyzjaków. Wanilia, goździki, cynamon to przyprawy o niezwykłym smaku i aromacie, a jednocześnie skuteczne afrodyzjaki, wzmagające ochotę na zachowania seksualne. Do naturalnych afrodyzjaków zalicza się również takie rośliny, jak: lubczyk, koper, czosnek. Znany ze swoich właściwości pobudzających, korzeń żeń-szenia syberyjskiego znakomicie wpływa na problemy z potencją. Stosowanie go regularnie sprawia, że organizm zyskuje witalność i energię, które są tak ważne w sprawności seksualnej. Do produktów, które pozytywnie wpływają na męską potencję, zaliczyć można liść Damiana, wierzbownicę, korzenie suma, jagodę jałowca brazylijskiego, miłorząb, pestki dyni.

sport na potencję

Styl życia podstawą sprawnego funkcjonowania organizmu

Odpowiednia ilość aktywności fizycznej sprawia, że cały organizm jest pobudzony do działania, ma większe możliwości, a endorfiny, wydzielane po aktywności sportowej, wpływają znacznie na wzrost samooceny i zadowolenia z siebie. Efekty aktywności sportowej, mogą więc wpływać bezpośrednio na męską sprawność seksualną. Aby odczuwać radość z uprawiania sportu, a wzrost formy fizycznej nie stał się priorytetem, prowadzącym w efekcie do osłabienia, przemęczenia i frustracji z powodu codziennych, wielogodzinnych treningów, warto wyznaczyć sobie cele i granice aktywności. Sport na poziomie amatorskim powinien przede wszystkim być przyczyną radości, poprawy samopoczucia oraz sprawności. w takim przypadku zwiększasz swoją sprawność również w funkcjach seksualnych. Uprawianie sportu jest doskonałym, “domowym” sposobem na pozbycie się kompleksów oraz niskiego poczucia własnej wartości. Potrzebna w sporcie pewność siebie i wiara we własne możliwości, z pewnością pomoże przełożyć to podejście na sferę życia seksualnego. Dzięki temu można mieć poczucie wzrostu swoich możliwości, atrakcyjności fizycznej, co stanie się powodem pokonania zahamowań natury psychicznej. Jeżeli natomiast kłopoty z potencją spowodowane są problemami natury psychologicznej, takimi jak trudności w związku partnerskim, warto postawić na szczerość i rozmawiać. Tłumienie negatywnych emocji nie wpływa pozytywnie na męskie możliwości seksualne, dobra atmosfera w związku jest podstawą udanego życia seksualnego. Mężczyzna, który posiada stresującą pracę, problemy finansowe, trudności w interakcjach z ludźmi, może z tego powodu odczuwać trudności seksualne. Kluczem do ich pozbycia się będzie wyeliminowanie przyczyn kłopotów, wtedy można powiedzieć, że domowe sposoby staną się doskonałym dodatkiem do polepszenia sprawności seksualnej. 

Nie zawsze tak zdrowo, jak byśmy chcieli

Zdarza się, że zdrowa dieta zostaje zastąpiona jedzeniem typu fast food, a podczas spotkania z przyjaciółmi pozwalasz sobie powrócić do nałogu palenia tytoniu lub nadmiernego spożycia alkoholu. Są to pożeracze sprawności seksualnej, którzy doskonale hamują możliwości męskich funkcji seksualnych. Jak ograniczyć nałogi, aby cieszyć się prawidłową potencją? Najprostszym, domowym sposobem w tym względzie może stać się znalezienie zdrowego zamiennika popularnych używek. Wybierając małą ilość czerwonego wina zamiast kilku drinków, dobrej jakości piwo rzemieślnicze, zamiast kilku komercyjnych piw, z pewnością wpływasz pozytywnie na działanie swojego organizmu, korzystając z właściwości, dobrze wpływających na układy. Nadmiar szkodzi w każdej postaci, a jeśli chodzi o niezdrowe nałogi, szczególnie. Wrogiem sprawności seksualnej jest nikotyna, która osłabia potencję, zmniejsza płodność i przyczynia się do wielu, groźnych dla życia chorób. Z pewnością zauważysz, ze pozbywając się papierosów, odzyskasz pewność siebie, spowodowaną odstawieniem niepachnących związków, zawartych w papierosach. Domowe sposoby na pozbycie się nałogu, to przede wszystkim współpraca z samym sobą i chęć pozbycia się papierosa. Jeśli zrozumiesz, że możesz na początek ograniczyć palenie, zastępując je innymi czynnościami, doświadczysz stopniowego powrotu sprawności seksualnej. 

Opublikowany wArtykuły i porady

To może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *